System Autonomicznej Kon​troli Obiektu

PROTOKÓŁ OSDP

Open Supervised Device Protocol (OSDP) to standard bezpieczeństwa do komunikacji między kontrolerem a urządzeniami takimi jak np. czytniki kart, czytniki biometryczne czy panele kontrolne. Nasz system kontroli dostępu S.A.K.O. wykorzystuje protokół OSDP do poprawy bezpieczeństwa. W jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.   
Zanim przedstawimy sposób, w jaki wykorzystujemy OSDP, kilka słów o tym, czym jest Open Supervised Device Protocol (OSDP). Opracowany przez Security Industry Association (SIA) protokół OSDP jest standardem komunikacyjnym oferującym liczne zalety w porównaniu z tradycyjnym protokołem komunikacyjnym Wiegand. Wiegand, choć jest klasykiem w branży kontroli dostępu, ma pewne ograniczenia, które zostały wyeliminowane w bardziej nowoczesnym i wszechstronnym protokole OSDP.  
OSDP zapewnia wysokie bezpieczeństwo, interoperacyjność i skalowalność dla systemów bezpieczeństwa. Jest to międzynarodowy standard IEC i zapewnia dwukierunkową komunikację dla zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.  

W naszym systemie w pełni wykorzystaliśmy możliwości protokołu OSDP, co wynika z poniższych:

Zwiększone bezpieczeństwo

OSDP obsługuje zaawansowane koncepcje bezpieczeństwa, w tym szyfrowaną komunikację AES-128. Oznacza to, że Twój system bezpieczeństwa jest daleki od potencjalnych włamań i naruszeń, dzięki czemu Twoja siedziba pozostaje zabezpieczona.

Komunikacja dwukierunkowa

W przeciwieństwie do komunikacji jednokierunkowej w systemach magistrali Wiegand, funkcja dwukierunkowa protokołu OSDP umożliwia komunikowanie się paneli kontrolnych i czytników. Ta dwukierunkowa interakcja daje możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji takich jak: wykrywanie sabotażu, nadzór nad urządzeniami i bezpośrednie wysyłanie konfiguracji do czytnika.

Skalowalność i interoperacyjność

Protokół OSDP jest niezwykle skalowalny, co oznacza, że system można łatwo dostosować do rosnących potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki standaryzacji zapewnianej przez OSDP nasz system jest kompatybilny z urządzeniami i systemami innych producentów, które również są zgodne z protokołem OSDP.

Sprawne instalacje i aktualizacje

Zastosowanie przez OSDP uniwersalnego standardu pozwala na usprawnienie instalacji i aktualizacji, zmniejszając koszty i złożoność wdrożenia. Jeśli dokonujesz aktualizacji z systemu opartego na magistrali Wiegand na protokół OSDP, system S.A.K.O. ułatwia to przejście oszczędzając czas i pieniądze.

Obsługa urządzeń inteligentych

OSDP może obsługiwać karty inteligentne i czytniki biometryczne, umożliwiając uwierzytelnianie wieloskładnikowe i oferując dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Zaprojektowaliśmy system S.A.K.O. z myślą o bezpiecznej przyszłości. Przyjmowanie standardów branżowych takich jak OSDP to dowód na to, że chcemy naszym klientom dostarczać rozwiązania zabezpieczające najwyższej jakości.
Choć nie każdy lubi zmiany, to jednak przejście z magistrali Wiegand na protokół OSDP jest krokiem w przód w zwiększaniu bezpieczeństwa, funkcjonalności i odporności systemu. Wybierając system kontroli dostępu S.A.K.O. nie tylko dokonujesz zmian tu i teraz, ale przygotowujesz się na przyszłość.  
Zainwestuj w nasz system już dziś, aby doświadczyć rewolucji protokołu OSDP i niezrównanego bezpieczeństwa, jakie oferuje.